Bulltoy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bulltoy

Bulltoy Foorum
 
PealehtPealeht  OtsiOtsi  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 epilepsia

Go down 
5 posters
AutorTeade
Bosse




Postituste arv : 3
Location : viimsi
Registration date : 08/04/2008

epilepsia Empty
PostitaminePealkiri: epilepsia   epilepsia Icon_minitimeTeis Apr 08, 2008 10:21 pm

Tere yle pika aja kõigile!
4 kuud tagasi algasid Bossel krambihood. Algul sedasi kergemalt ja nyyd kolmas kord oli ägenenud. Esmalt teostati neuroloogiline uuring, mis tuvastas, et vasak pool kergelt nõrgema reaktsiooniga kui parem. Siis tegime ajust magnetpildi ning sealt selgus, et Bossel kaasasündinud aju haigus, mis põhjustab sümptomaatilist epilepsiat... Sad Raviks saame nyyd phenobarbital tablette 2x päevas ning loodame, et see kas hoiab krambihood ära või siis vähemalt leevendab neid. Tablette hakkab saama aga elu lõpuni. Kui see abiks on siis pole see mingi probleem. Kui aga abi ei ole... Sad Kramp on koerale yldiselt väga raske katsumus ja lisaks krambile kaotab ta ka teadvuse. See aga kurnab teda meeletult!
Väidetavalt on epilepsia prantsuse bulldogil haruharva esinev haigus, kuid kas on kedagi veel peale meie?
olge tublid!
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

epilepsia Empty
PostitaminePealkiri: Re: epilepsia   epilepsia Icon_minitimeTeis Apr 08, 2008 11:06 pm

Väga kurb kuulda,et teil selline õnnetus kaelas,aga loodame ,et kõik laheneb teil hästi.Kahjuks ei oskagi muud öelda,et pidage vastu ja loodame,et rohtudest saate leevendust oma haigusele!OLGE TUBLID!
Tagasi üles Go down
juhan




Postituste arv : 41
Registration date : 06/12/2007

epilepsia Empty
PostitaminePealkiri: Re: epilepsia   epilepsia Icon_minitimeTeis Apr 08, 2008 11:37 pm

minu sõprade koerale pandi 2 a eest sama diagnoos,tänaval kukkus kokku ja oli teadvuseta,kirjutati rohud mis tegid asja veel hullemaks ,
läksid teise kliiniku ja seal määrati südamele mingid rohud ,2 kuuga tuli koer korda ja enam pole kordunud hoogusid,olen kuulnud epilepsiat esineb koertel aga kas see on päritav või mitte pole võimalik kindlaks määrata
Tagasi üles Go down
juhan




Postituste arv : 41
Registration date : 06/12/2007

epilepsia Empty
PostitaminePealkiri: Re: epilepsia   epilepsia Icon_minitimeTeis Apr 08, 2008 11:50 pm

Tagasi üles Go down
Piret-Karin

Piret-Karin


Postituste arv : 10
Registration date : 27/11/2007

epilepsia Empty
PostitaminePealkiri: Re: epilepsia   epilepsia Icon_minitimeKolm Apr 09, 2008 10:27 am

Tere!
Minul oli üleelmisel koeral epilepsia. Aastad oli siis kaheksakümmnendad. Koer oli kääbus puudel. Sel ajal nagu suurt midagi ei tehtudki selle tõvega. Arst litsalt ütles, et kui hoog tuleb olge tema juures ja rahustage teda, et ta tunneks,et ta pole üksi. Pärast hoogu andsime vett juua. Sad Kurb oli küll alati aga elas ta rõõmsalt 12aastasaeks ja sai veel kaks pesakonda poegi ka ,kes olid kõik terved... nüüd on õnneks meditsiin arenenud meie neljajalgsete sõprade osas ja ehk on tänapäeval kergem Rolling Eyes . Igal juhul jõudu teile..
Tagasi üles Go down
Bosse




Postituste arv : 3
Location : viimsi
Registration date : 08/04/2008

epilepsia Empty
PostitaminePealkiri: Re: epilepsia   epilepsia Icon_minitimeKolm Apr 09, 2008 4:45 pm

meie arstiks on Dr. Ranno Viitmaa ja usun et oleme heades kätes. See mis tal ajus valesti on - on kas geenides või siis loote eas selliseks arenenud (ehk siis tiinena pidi tolle emaga miskit juhtuma, viirus või midagi). Nägime ka ise seda magnetpilti ajust. Ajupoolkerad pole sümmeetrilised ning see on selgesti nähtav ka mitte meditsiini inimesele. Inimestel pidi taolist "asja" esinema kyll, kuid seni pole teadaolevat, et ka koertel...
Jääme lootma, et antud rohud aitavad - kui siis mõtleme edasi ja võtame uued abinõud kasutusele. Tänapäeval ikka õnneks on jah rohkem võimalusi. Wink
Tagasi üles Go down
juhan




Postituste arv : 41
Registration date : 06/12/2007

epilepsia Empty
PostitaminePealkiri: Re: epilepsia   epilepsia Icon_minitimeNelj Apr 10, 2008 10:13 pm

loodan väga et saate rohtudest abi ja kõik saab korda Cool
sattusin lugema viimast EKL ajakirja koer ,kui varem oli seal vähe kesine sisu ,siis nüüd lugesin huviga ,ka epilepsiast on seal juttu -isegi kui kutsikat sünnitusel valesti abistada võivad tekkida sellised probleemid
väärt lugemine see ajakiri KOER
Tagasi üles Go down
Tige koe
Külaline




epilepsia Empty
PostitaminePealkiri: Re: epilepsia   epilepsia Icon_minitimeReede Apr 11, 2008 10:45 am

seda on nüüd küll kurb lugeda, et kui sa tead et sinu koeral on epilepsia hood ning sa veel lased tal ilmale tuua 2 pesakonda kutsikaid. Selles ei saa kindel olla, et need edasi ei pärandu, seega sa riskid, et tänu sinule tuleb siia maailma trobikond õnnetuid koeri!!!!
Väga vastutustundetu sinu poolt Evil or Very Mad

Selliste asjadega EI TASU riskida!!!

Kui ikka koeral on midagi viga (eriti kui see võib pärilik olla) siis ei tohi seda koera kasutada aretuses!!!!

Ma tõesti loodan et selliseid inimesi on vähe, kes nii käituvad. Ei taha siia ilma õnnetuid kutsasid, kes peavad terve elu tablette sööma ning krampides piinlema!!!!

HÄBI-HÄBI SULLE Evil or Very Mad
Tagasi üles Go down
sirjek

sirjek


Postituste arv : 188
Registration date : 22/11/2007

epilepsia Empty
PostitaminePealkiri: Re: epilepsia   epilepsia Icon_minitimeReede Apr 11, 2008 4:17 pm

õnneks on selline haigus bulldogidel haruldane,eestis on varem seda olnud kuulda 3 korral ,üks koer ei saanud eestis abi vaid läks soome kus talle määrati rohud ja hetkel pole haigus kordunud,soomlastel pidi seda esinema sellest ka suuremad teadmised ravimisel
loodan et Teil saab kõik korda
Tagasi üles Go down
Piret-Karin

Piret-Karin


Postituste arv : 10
Registration date : 27/11/2007

epilepsia Empty
PostitaminePealkiri: Re: epilepsia   epilepsia Icon_minitimeLaup Apr 12, 2008 12:20 am

Mina olin sel ajal laps, ja minu teada elasid need kutsikad tervetena oma elu lõpuni. ja kui nad poleks vanadusse surnud, elaks siiani...Pole minu süü, et aastad olid siis 80ndad ja arstid asja ei selgitanud mu vanematele, mina ise tegin kõik, et see koer õnnelik oleks jaa usun ,et seda ta ka oli kuni surmani. 12 aastat kääbusbuudli kohta pole mitte vähe. Nii, et ei maksa kohe oksa tõmmata, vaid lugeda kiri läbi ja tabada mõtet Evil or Very Mad
Tagasi üles Go down
Sponsored content





epilepsia Empty
PostitaminePealkiri: Re: epilepsia   epilepsia Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
epilepsia
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Bulltoy :: Prantsuse buldog :: Tervis-
Hüppa: