Bulltoy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bulltoy

Bulltoy Foorum
 
PealehtPealeht  OtsiOtsi  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Väljas käimine

Go down 
+7
klopsik
marleen31
tiina
Nora
emili
Kätlin
Meritt
11 posters
AutorTeade
Meritt




Postituste arv : 2
Registration date : 22/10/2008

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeKolm Okt 22, 2008 8:17 pm

[i] Tere !
Tahan võtta endale väikese sõbra-mopsi.. olen kuulnud jutte tema külma-kuuma kartlikkuse kohta, kas see vastab tõele, et ta ei kannata eriti külma ilma ..ja et vihmaste ilmadega vb tal tekkida lööve nahale? Smile
Üks küsimus oleks ..veel, teisel teemal.. Et need pissipotid /alused mis neile mõeldud on .. kuda need toimivad? Küsin sest käin vahest pikki päevi tööl, kuigi elukaaslane on juba poolest päevast kodus,aga kutsa peab ju ikka üksinda olema..mul laminaatpõrand.. tahaksingi teada kas need hädategemiseks mõeldud alused toimivad ka ? Very Happy
Tagasi üles Go down
Kätlin

Kätlin


Postituste arv : 49
Age : 38
Location : Tallinn
Registration date : 28/02/2008

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 9:45 am

Tere!

Mopsidel on tihe karvkate, külma nad eriti ei karda, kuigi talvel peab ikka jope seljas olema. Kuuma ilma ei kannata. Vihmaga löövet ei teki.
Me ostsime ka selle pissimise aluse aga ei suutnud teda harjutada sinna käima, pealegi on kutsul hea õues oma hädasid teha, saab värskes õhus olla ja ringi joosta. Kutsikana tahavad mopsid pea iga 2 tunni kuni 3 tunni tagant pissile, suuremana piisab ka päevas 3-st korrast õues käimisest (kuigi meie käime ikka veel tihedamini sest ta tahab ju joosta ka Smile) Pissialusest veel niipalju, et kui meie mopsil oli väga suur häda peal ja meid veel kodus polnud hakkas ta vannitoa trappi oma hädasid tegema, hea mugav koristada keraamilise plaadi pealt Very Happy
Püüa koeraga ikka väljas pissil käia ja kutsikana sirtsutab ta nii või naa vahel toapõrandale, lihtsalt kui ta suuremaks saab siis võite temaga harvemini väljas käia.

PS koerapoodides on müügil ka ühed tilgad mida pissialusele tilgutada, et koer hakkaks sinna häda tegema, aga minu kogemused näitasid, et see ei toimi Neutral
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 11:08 am

Tere!
Ei mingeid jopesid,mopsidel on nii paks ja korralik aluskarv,ei ta karda külma ega vihma.Tihti lihtsalt mopsid ei taha vihmaga väljas olla.Kui koer on talvel pidevas liikumises,jalutamise ajal,siis ei hakka tal külm ka -10c.
Teineasi on hingamine!Lössis ninadega koerad ei tohiks väga kuuma,külma ilmaga väga pikki jalutuskäike teha.Kui on väga kuum ilm,tuleks jalutada rohkem vilus ja võib ka koera vabalt märjaks teha.Kuna mopsidel on lühike koon,siis võib kuumaga või väga külmaga tulla hingamisprobleeme.(kuum õhk ei jahtu nii ruttu kui vaja,neelab õhku sisse)
Kui võtta tita endale,siis tuleb temaga jalutada ikka 5korda päevas kindlasti.Kuna kuts saab veel mitu kuud 3korda päevas süüa,peab kindlasti keegi kodus käima,teda söötmas,pissitamas ja mängimas.Olen täitsa kindel,et kui olla tööl hommikust-õhtuni ja keegi vahepeal koera(eriti kutsika) juures ei käi,siis tuleks tõsiselt kaaluda kas on üldse mõtet mopsi võtta.Mops on ikkagi seltsikoer,tema töö on pakkuda inimesele seltsi ja sooja aga kui kedagi kohal pole ,pole ka kellegile seltsi pakkuda.Ja siis on ta ikka väga õnnetu.Kui on võimalust päevas,mitu korda kodus käia,jalutamas,mängimas,söötmas,siis ju kõik ok.
Tagasi üles Go down
Meritt




Postituste arv : 2
Registration date : 22/10/2008

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 11:41 am

[i] emili.
Ise olen vahest jah ära terve päeva, aga mees tuleb juba koju 3-4 vahel.. ja mul enamus päevad täiesti vabad.. ma ei usu et sellest nüüd midagi nii hullu on .. ja väljas tahan muidugi võimlikult palju käia.. ma lihtsalt küsisin selle pissialuse kohta.. et kui ise tööl viibin.. et äkki see asi toimib ka, poes soovitati mulle ka seda lappidega alust ja öeldi et sinna käivad veel ühed tilgad juurde,et kutsa teaks et järgmine kord peab ta sinna pissile minema Very Happy See ka .. et lugesin.. siin keegi oli kirjutanud et parem on kui õpetad kutsikat nii sööma, et kui on söögi aeg siis paned söögi ette ja kui ei taha siis võtad ära ja annad alles järgmiseks söögiajaks tagasi? et kutsikas ennast üle ei sööks..ja Kätlin nende pissiloikudega tuleb nikuini harjuda Shocked Very Happy
igal juhul tänud et vastasite .sain abi
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 12:17 pm

Kui Emilil titad olid,harjutasin nad käima beebi lappide peal, mis pannakse voodisse.Neid on erinevad suuruses ja hinnaklassis.Kile on ilusti all ja tuppa ei jäänud ka pissilõhna.Need koeralapid on sama põhimõttega aga mõtetult kallid.Ja tilgad tuleb vist eraldi osta.Eks harjutamine teeb meistriks:)
See on küll tore,et saate palju koeraga koos olla,seda on ainult rõõm kuulda. Very Happy
Ah jaa,toiduks arvatavasti hakkate ju krõbuskeid andma ja nendel on peal kogus,palju kuts päevas ära tohib lahmida.Niiet,kui seda jälgida,siis ülesöömisega probleeme ei tule.Ja kaalu peab söögi ja jalutamisega kontr.hoidma.
Söök võetakse siis eest ära kui ta pirtsutab.
Tagasi üles Go down
Nora

Nora


Postituste arv : 45
Location : Tallinn
Registration date : 07/03/2008

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 8:09 pm

Noral toimis pissialus väga hästi, ainult et neid lappe kasutas ta pigem trikitamiseks- võttis hambusse ja plagas nendega ringi või sakutas niisama, endal nägu nalja täis Smile Panin sinna aluse peale siis ajalehti ja kasutasin neid spets tilkasid. Vist mõjusid, aga samas võis ka suur kiitmine ajalehele pissimise eest oma töö ära teha Smile
Tagasi üles Go down
tiina

tiina


Postituste arv : 112
Location : Tallinn
Registration date : 19/11/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeNelj Okt 23, 2008 11:43 pm

Meil ühe tuttava koerake alustas ka kasvataja soovitusel pissialuse ja ka laste mähkmete peale pissimist. Tänaseni (juba 4 aastane) teeb tuppa kui vaid õnnestub salaja sokutada ... Jama.
Kas sellist halba kogemust on ka olnud?
Tagasi üles Go down
marleen31

marleen31


Postituste arv : 12
Registration date : 20/12/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeLaup Nov 08, 2008 7:03 pm

meie olime selle tuppa pissimisega ikka püsti hädas. Käis küll 3x päevas väljas, aga küllap siis põis ei olnud veel nii arenenud, et lasi ikka suuri loike koridori ka, kus me teda hoidsime kui meid kodus polnud. Lõpuks oli asi juba kriitiline, kuna meil hakkas juba parkett sellest pidevast leotamisest vaikselt otsi üles andma.Olukord muutus 100% hetkest kuid poest pissimisaluse ostsime. Ta hakkas seal käima kohe ja siiani ei suuda uskuda, et sellega oligi pissimisprobleem lahendatud. Kusjuures 1 aastaseks saamisel lõpetas ta üldse toas pissimise ära ja sirtsutab jalutuskäigu ajal ikka mitu head korda, kuna teab, et mitu tundi jälle väja ei saa. Need alusega kaasas käivad kiled unusta ära. Odavam on lihtsalt mitu kihti ajalehte sinna peale panna.

Meil on hoopis teine probleem. Aegajalt, eriti just päevade ajal kipub ta meil ühe toa vaibale sirtsutama. Kas on mingeid kemikaale, mis teda vaibast eemale hoiaks? Me oleme selle 1,5 aasta jooksul juba 3 x uue vaiba ostnud.
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeLaup Nov 22, 2008 11:47 am

Käisin just pikal jalutuskäigul oma kahe koeraga.Meil Harkujärvel -5.Super ilus,hanged põllul nii suured,et Emili pidi hüppama nagu noor kits.Metsas ei olnud küll nii palju lund aga milline ilu!!!
Jalutasime tund ja ei mingeid riideid mopsil seljas.Ei mingit külmetamist kõik oli superluks.Ärge ajage segamini,koer väriseb ka suurest erutusest ja ka suurest väsimusest,mitte alati külmast.
Minge õue,seal praegu superilm. Very Happy
Tagasi üles Go down
Kätlin

Kätlin


Postituste arv : 49
Age : 38
Location : Tallinn
Registration date : 28/02/2008

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeTeis Nov 25, 2008 12:56 pm

Mina arvan siiski, et jopega on koeral palju mõnusam suure lumega õues olla. Kui siin terve pühapäev tuiskas siis hommikul käisime ilma jopeta koera pissitamas ja tema jooksis kohe tuppa tagasi. Mõne aja pärast läksime uuesti välja aga panime jope ka selga, siis vudis ta hea meelega lume sees ja tuisk ei teinud ka liiga. Selliste äärmuslike ilmaoludega on ikka koeral parem, kui midagi seljas oleks. Ilma jopeta ei tahtnud ta mitte minutitki õues olla. Siis kui lund vähem ei pane meie ka loomulikult midagi selga Very Happy
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeTeis Nov 25, 2008 2:39 pm

No jah eks see ikka nii kuidas ise koera harjutad.Meil ka tuiskas,mitte vähe,ikka käisime müramas ja jooksmas.Lihtsalt nats oli ergutust vaja ja tulemus oli super.Mopsi aluskarv on nii korralik,et mina ei raatsi seda küll rikkuda.Aga muidugi kui koer on harjunud,siis .......!Vaata ainult,et tal väga palav ei hakka,sest see on koerale ka ebamugav,eriti lössninale.Õues oli ju tegelikult väga vähe kraade selle tuisu ja lumetormiga.
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeTeis Nov 25, 2008 8:01 pm

Me vist jutustame praegu erinevatest asjadest.Sina raagid sellest,et koer ei armasta halba ilma,vihma,tuisku jne.Minu Emili ei taha ka vihmaga 6ue minna.Aga minu jutt on sellest,et mops ei karda eriti kylma.Et kui suur miinus voi pluss voib lihtsalt hingamisega probleeme olla.aga kylmakartlik ta ei ole,tanu oma korralikule aluskarvale.
Tagasi üles Go down
marleen31

marleen31


Postituste arv : 12
Registration date : 20/12/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeEsm Dets 01, 2008 4:29 pm

Kätlin kirjutas:
Mina arvan siiski, et jopega on koeral palju mõnusam suure lumega õues olla. Kui siin terve pühapäev tuiskas siis hommikul käisime ilma jopeta koera pissitamas ja tema jooksis kohe tuppa tagasi. Mõne aja pärast läksime uuesti välja aga panime jope ka selga, siis vudis ta hea meelega lume sees ja tuisk ei teinud ka liiga. Selliste äärmuslike ilmaoludega on ikka koeral parem, kui midagi seljas oleks. Ilma jopeta ei tahtnud ta mitte minutitki õues olla. Siis kui lund vähem ei pane meie ka loomulikult midagi selga Very Happy

siis sa oled lihtsalt oma mopsi külmatundlikuks muutnud oma lisariietusega. Täiskasvanud mopsidel on tõesti tihe karv nii peal kui kõhu alla ja mingit eririietust nad küll ei vaja. Minu mops just nautis neid tuisuseid ilmu ja ainult kibeles välja.
Tagasi üles Go down
Kätlin

Kätlin


Postituste arv : 49
Age : 38
Location : Tallinn
Registration date : 28/02/2008

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeEsm Dets 01, 2008 4:39 pm

Kohe kindlasti ei saa ma öelda, et meie koeral oleks kõhu all tihe karvkate Laughing Koera külmakartlikuks muutmine on tobe järeldus, sest nagu inimesed nii on ka koerad erinevad. Seega eelmisel talvel ilma jopeta pakasega õues käimine oleks pidanud olema koerale OK, kuigi ei olnud, seepärast otsustasime ka jope talle osta!
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeEsm Dets 01, 2008 5:39 pm

Mul oli Emili 7-8kuud vana,kui tema elus oli esimene talv.Oli lund,oli ka -10 ikka käisime metsas jooksmas ja riideid ei vajanud.Mul on labrador kes ei kanna külmaga riideid,mis siis,et enamus aja on õues.See,et ta on suurt kasvu koer ei tähenda seda,et ta kannatab rohkem külma kui väike mops.Karvkate on neil täitsa ühesugune.Eks see ikka rohkem harjutamise asi.Kes kuidas harjunud.Külmakartlikuks on küll koera võimalik muuta,aga kui mops on PIDEVAS LIIKUMISES EI HAKKA TAL KÜLM.
Muideks vot osadel MUSTADEL mopsidel EI OLE aluskarva.see pidi nii olema nagu ma olen mitmest mopsiraamatust lugenud,(nii ameerika kirjandusest kui ka venekirjandusest),et osadel mustadel ON ja osadel MITTE aluskarv.
Eks selle üle võibki jääda vaidlema,ei ole nagu mõtet.


Viimati muutis seda emili (Nelj Dets 04, 2008 1:11 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
klopsik

klopsik


Postituste arv : 21
Registration date : 23/12/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeTeis Dets 02, 2008 6:07 pm

Tere kõik see mopsi pere.
Kuna käib agar arutelu hilpude ja aastaaja ümber siis mõtlesin ka sõna sekka panna.
Tõesti ka minul oli koera saades selline küsimus et milline ja kui paks peab riietus olema talvel. Kujundas selle küsimuse arvukad postkaartidelt nähtud nunnude jopidega ja kirevate hilpudega koerad. Aga vastuse sain omanikult et pole tal vaja talvel mingit riietust . Ma usun endast kogenenumaid ja ausalt öeldes on ju ka nii mugavam, et rihm kaela ja jooksu. Ei passi ma ju isegi kylmaga yhe kohapeal ja kui tuleb hirmus kylm ei lähe ju ka ise päevaks seiklema. Minu nunnul ei loe ka see kui sajab vihma või puhub tuul,ainult maini et õue ja asi korras.
Tuletaks siin kohal ka veel ajalugu meelde, et mopsid olid juba Pätsu ajal populaarsed koerad. Ma kyll ei usu et siis kasukaid neile õmmeldi,sest siis olid ju ka talved külmemad.
Aga igatahes rõõm kuulda ja näha et rahval on aega ka oma mõtteid siin ilusti vahetada.
santa
Tagasi üles Go down
Nora

Nora


Postituste arv : 45
Location : Tallinn
Registration date : 07/03/2008

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeTeis Dets 02, 2008 6:18 pm

Ei mina ka oma koerale riideid selga ei pane!
Vaikselt küsin, et kas kellelgi on veel mopsuga selline lugu, et koer ise ei vinni kohe kuidagi õue minna, tahaks ainult toas olla... Kui on mitmeid päevi järjest sadanud, siis sõna peale "Õue" plagab minu kullake veel eriti telekalaua alla peitu Smile Iga kord itsitan omaette kui õue minemiseks läheb, küll ta üritab sellest pääseda!
Õnneks õues olles on kõik OK, kui ilm hea, siis kalpsab rõõmsalt ringi ja meil on koos tore. Kahjuks on aga viimasel ajal enamus päevi vastikult vihmased ja märjad, nii et ei sobi oma armsaid käpakesi märja muru peale toetada ja kui lomp ette tuleb, on jälle pirtsutamine lahti Smile
Pehme lumega oli väga tore- sai hüpata ja rõõmuringe teha, kuivema ja tuulevaikse ilmaga on ka mõnus pargis joosta ja mängida, no aga võta sa siis enne õue minemist kinni, kas sajab seal padukat või langeb pehmet lund.... Igaks juhuks peitu!!!
Tagasi üles Go down
Piret-Karin

Piret-Karin


Postituste arv : 10
Registration date : 27/11/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeKolm Dets 03, 2008 11:47 am

Tere Mopsikutele!
Meil see õueskäimine nagu Noralgi, vaja alati lunida ja veenda, et pole seal õues miskit hullu... Aga kui juba õues siis kõik korras cheers Riideid me ei kasuta Evil or Very Mad Ja jalad pühib ilusti ukse taga matipeal puhtaks nagu me isegi Laughing
Tagasi üles Go down
sohvi25

sohvi25


Postituste arv : 77
Age : 46
Location : Pärnu
Registration date : 29/11/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeNelj Dets 04, 2008 12:57 am

Dooral oli eelmisel talvel küll soe pesu olemas, aga siis oli ta ka haiguse tõttu suhteliselt kiilakas. Selleks talveks on see väike ja uut ei osta, kuigi pole näha et tal näiteks lõua alla karvad kasvaksid. Kuid tundide kaupa me külmaga väljas ka pole. Muide vihmaga ta tuleb uksest välja lükata ja siis seisab ka keset õuet nagu vaene sugulane ja esimesel võimalusel tuppa tagasi. Very Happy
Tagasi üles Go down
logimata
Külaline




Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeEsm Dets 08, 2008 1:29 pm

Mina ütleks ka, et kõik sõltub harjumusest ja sellest, kaua õues plaanitakse olla. Meie mopsidel on joped olemas ja ka vajadusel
kasutusel. Kasutusel on siis, kui on vinge külm tuul ja vihm, vot siis neile väga meeldib kui joped seljas on. Saab paar natuke pikemat tiiru teha. Kui on tuulevaikne ilus talveilm, siis ei näe tõesti vajadust. Nad ei kannata just talve-tuult ja paduvihm ei meeldi vist enamusele koertele. Niisama külmakraadid ei tee hullu midagi. Smile
Tagasi üles Go down
ufo

ufo


Postituste arv : 17
Registration date : 13/11/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeEsm Dets 08, 2008 1:31 pm

Näe unustasin sisse logida...

ufo
Tagasi üles Go down
http://www.ufland.pri.ee
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeEsm Dets 08, 2008 7:50 pm

Emilil vihmaga ka sama lugu,parem kui pikalt ei jaluta.Kuigi õnneks kui meelitan majast nats eemale metsa,siis on kõik ok ja saame jalutatud väga edukalt.Ta muidugi harjunud ka iga ilmaga õues olema kuna tal ju labrador eeskujuks.Ja labrakal sadagu või pussnuge,ikka tahab jalutada.Mis talle ei meeldi on pimedus,vot siis ta eriti pikalt jalutada ei soovi,kui õues veel pime või juba pime.
Tagasi üles Go down
liisika

liisika


Postituste arv : 27
Age : 37
Location : Tallinn
Registration date : 15/11/2008

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeKolm Dets 17, 2008 11:27 am

Meil Johnnyga ka sama, et tavaliselt ikka ilma jopeta, aga vihma ja eriti läbiolõikava tuule korral jope seljas. Julgen samuti väita, et selliste ilmade korral jalutab ta jopega meelsamini. Very Happy
Tagasi üles Go down
Mopsu
Külaline




Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: ikka pissimine   Väljas käimine Icon_minitimeEsm Dets 29, 2008 1:42 am

Meie mopsik käib ka pampersitel ja õues pole nõus pissima. Ta juba üle aasta vana ja kas kuidagi on veel võimalik talle selgeks teha, et õues võib ka pissida!?
Tagasi üles Go down
Kätlin

Kätlin


Postituste arv : 49
Age : 38
Location : Tallinn
Registration date : 28/02/2008

Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitimeTeis Jan 06, 2009 10:56 am

Mina arvan et see on täitsa võimalik kui viitsimist on. Nimelt meil tuttavatel on yorki ja oli kutsikana harjunud ka pampersitel käima. Kui koer suuremaks kasvas hakati temaga järjest rohkem väljas käima jalutamas, alguses ei teinud häda aga pikapeale hakkas sirtsutama väljas. Nüüd teebki enamus oma asju väljas ära, vahel satub häda aga veel pampersile Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas käimine   Väljas käimine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Väljas käimine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Bulltoy :: Mops :: Tervis-
Hüppa: