Bulltoy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bulltoy

Bulltoy Foorum
 
PealehtPealeht  OtsiOtsi  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Steriliseerimine?

Go down 
2 posters
AutorTeade
külaline
Külaline




Steriliseerimine? Empty
PostitaminePealkiri: Steriliseerimine?   Steriliseerimine? Icon_minitimeKolm Mai 12, 2010 4:42 pm

Kuivõrd levinud on üldse prantslaste steriliseerimine, kui on kindel, et poegi ei taha? Tean, et lühikoonulistel on narkoos riskantsem, kui teistel koertel. Samas pidavat vähendama ohtu igasugustesse tervisehädadesse jääda (piimanäärme kasvaja ja muidugi mädaemakas). Kuid kardan ka operatsiooni, kui sellist- vbl läheb haav mädanema või ei tule narkoosist välja. Kuid tahaks, et ta tulevikus ei jääks nendesse vastikutesse haigustesse. Keiserlõikeid ju tehakse prantslastele kogu aeg ja kõik ok.
Kas steriliseerimine mõjutab näitustel käimist?
Palun nõuandeid.
Tagasi üles Go down
sirjek

sirjek


Postituste arv : 188
Registration date : 22/11/2007

Steriliseerimine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Steriliseerimine?   Steriliseerimine? Icon_minitimeKolm Mai 12, 2010 5:02 pm

ka steriliseeritud koeraga saab näitusel käia,muidugi on natuke kahju kui koer on edukas ch ja ei saa järglasi ...Ka isase kastraadiga kui on olemas tõend selle kohta et teostatud operatsioon saab käia näitusel
steiliseeritud koeral mädaemakat ei saa loomulikult tulla aga piimanäärme kasvaja eest see ei kaitse
kui otsustate steriliseerimise kasuks laske see teha kliinikus kus teatakse enam kuidas tehakse lühikoonuliste narkoosi
kui vana koeraga on tegemist ?
Tagasi üles Go down
külaline
Külaline




Steriliseerimine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Steriliseerimine?   Steriliseerimine? Icon_minitimeNelj Mai 13, 2010 2:39 pm

Koer on nüüd 8 kuune ja esimene jooksukas käib praegu.
Tagasi üles Go down
sirjek

sirjek


Postituste arv : 188
Registration date : 22/11/2007

Steriliseerimine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Steriliseerimine?   Steriliseerimine? Icon_minitimeReede Mai 14, 2010 2:59 am

mina ei kiirustaks , kutsikal oleks soovitav enne sellist operatsiooni areneda koeraks st selle tõu juures peale 2 või 3 jooksukat
Tagasi üles Go down
Prantslane

Prantslane


Postituste arv : 13
Age : 39
Location : Saue vald
Registration date : 10/05/2009

Steriliseerimine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Steriliseerimine?   Steriliseerimine? Icon_minitimeTeis Juun 01, 2010 10:39 am

Minu prantslase steriliseerimisest on nüüd möödas 11 päeva... narkoosist toibus üllatavalt kiiresti (kliinikust tatsas ise autosse) ja mingeid komplikatsioone, peale selle, et ta paar esimest päeva minu peale kohutavalt solvunud oli, ei olnud. Isegi kraed ei pidanud panema talle, sest ta lihtsalt ei ulatunud oma haava lakkuma. Väike vestike kuluks siiski ära, sest paranedes hakkab haav sügelema. Võib öelda, et minu emotsionaalsed läbielamised seoses neljajalgse pereliikme narkoosiunne vajumisega olid märksa suuremad Razz Niipalju kui mina enne steriliseerimist asja erinevatelt veterinaaridelt uurisin, siis soovitati mul oodata ära esimene jooksukas ja siis u. kahe kuu pärast opp ära teha, nagu ma ka tegin (osad soovitasid isegi enne jooksukate algust ära teha). Mida kauem sa ootad, seda suurem tõenäosus on, et ta haigestub ning samuti on noorel prantslasel hingamisteed rohkem avatud, mistõttu on tal ka narkoosi kergem taluda.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Steriliseerimine? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Steriliseerimine?   Steriliseerimine? Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Steriliseerimine?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Bulltoy :: Prantsuse buldog :: Tervis-
Hüppa: