Bulltoy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bulltoy

Bulltoy Foorum
 
PealehtPealeht  OtsiOtsi  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 silmad

Go down 
+6
Dominic
sirjek
margitgs
mopsla
tiina
karii
10 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
karii

karii


Postituste arv : 14
Age : 38
Location : Pärnu
Registration date : 11/12/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: silmad   silmad Icon_minitimeNelj Veeb 14, 2008 11:23 pm

minu prantslasel on midagi silmadega viga, silmast punnitab ....isegi ei oska seda seletada, aga nahatükk.(pisarnääre, väitis arst) ise elan pärnus. käisin arsti juures,anti silmatilgad, mis muutsid asja veel hullemaks. soovitati allergiliste koerte toitu,,,,ei aita mitte midagi. käisin viljandis, seal käis silmaarst tln-st. lükkas teooria ümber, et vale toit, valed silmatilgad, hoopis vaja silma loputamist, sensitive toitu ja mitte midagi ei tohi muud anda peale krõbinaid. nii...läks kolm päeva mööda, koer isegi ei vaadanud nende krõbinate poole. üritasin küll leotada ja keefriga segada...ei midagi. ta lihtsalt streigib ja ei söö üldse. nüüd lõin kõigele käega ja hakkasin andma uuesti, putru, liha....jne.
ma ei tea kelle poole pöörduda ja mida teha...
ja kas ma peaksin uuesti andma talle kutsikate toitu? või jätkama tõesti sensitiviga
Tagasi üles Go down
tiina

tiina


Postituste arv : 112
Location : Tallinn
Registration date : 19/11/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeReede Veeb 15, 2008 10:56 am

Toitumise mohta ei oska öelda - kas pisaranäärme nö paistetus ja "väljalupsamine" sellega seotud on.
Aga meie Klotsil oli ühe silmaga sama lugu (avaldus umbes 3-4 kuuselt). See pidi prantslastel ja ka inglastel paraku tavaline häda olema ... Käisime konsulteerimas kahe arsti juures: Toometi kliinikus ja Maksi kliinikus. Pakuti erinevaid lõikuse variante (eemaldamine, osaline eemaldamine, fikseerimine). Otsustasime osalise eemaldamise kasuks (Tallinnas Maksi kliinikus, Pärnu mnt). Seni ei kahetse - lõikus oli kerge, juba teisel päeval peale lõikust oli asi nö unustatud ja tänaseni kõik korras.
Ka teine silm näitab aeg-ajalt (üha harvem) seda pisaranääret, aga arst soovitas mitte puutuda - kasvab välja (kolju kasvab ...). Tundub, et tal on õigus.
Lõikus on aktuaalne ikka siis, kui see punnike on põletikuline ja punane ja enam ise tagasi ei lähe ...
Aga hullu pole miskit - kui vaja, uurige asja, langetage otsus ning asi saab loodetavasti unustatud.
Tagasi üles Go down
karii

karii


Postituste arv : 14
Age : 38
Location : Pärnu
Registration date : 11/12/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeEsm Veeb 18, 2008 1:07 am

võtsin julguse kokku ja panen ise silmanäärme silma tagasi. kasutan salvi ja teen silmalopitamist. hakkasin andma tavalist toitu. ma arvan, et lõikus on viimane asi, mida teen. äkki läheb ise korda. ta veel kasvab.
ma olen märkanud, et kui koer möllab palju, siis tuleb see välja. äkki on see ülepingutamisest. kõige vähem usun, et see on toidu allergia.
Tagasi üles Go down
tiina

tiina


Postituste arv : 112
Location : Tallinn
Registration date : 19/11/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeEsm Veeb 18, 2008 10:21 am

jah, meie koeral tekkis see pigem ka siis, kui on kõvasti möllanud (jookseb ringi keel väljas ja silmad punnis Very Happy Very Happy) Toidust - ei usu ...
Tagasi üles Go down
mopsla




Postituste arv : 40
Registration date : 11/11/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeEsm Veeb 18, 2008 10:18 pm

arvan, et sinu kutsal on tavaline kolmas silmalaug, mida tooretel ( bulldog, mastif, bokser jt.) koertel esineb tihti! isegi minu staffil on sellega probleeme! Niiskete ja vihmaste ilmadega tuleb kolmas silmalaug silmanurgast välja, aga olen juba ära õppinud kuidas seda tagasi lükata, nii et probleeme ei ole. Muidugi on võimalus see ära lõigata, kuid kui vähegi võimalik, siis ma ei soovitaks seda. Lõigatud silm muutub kuivaks ja siis pead terve elu kutsale kolm korda nädalas kunstpisrat silma tilgutama, muidu tuleb kae. Tagasi ei soovita ka õmmelda, sest see annab ainult 50 % tulemust, reeglina tuleb ta tagasi. Kõige parem variant on ise õppida kuidas seda tagasi lükata, see ei ole üldse raske, arvan et iga arst saab seda sulle näidata. Muidugi kui ei saa enam tagasi lükata ja kui ta se ka 10 päeva jooksul tagasi ei lähe siis tuleks oppi kaaluda. Tean ka seda, et prantslastel on paljudes liinides see probleem olemas, aga õnneks on enamusel ikkagi see variant, et saab ise tagasi lükata või läheb ise tagasi. Midagi hullu igatahes selles ei ole. Kunstpisarad soovitab vet.arst. Neid on mitmeid sorti ja arst teab ehk täpsemalt, mina paneninimeste omasid .
Tagasi üles Go down
margitgs




Postituste arv : 4
Registration date : 27/12/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeTeis Veeb 19, 2008 12:57 am

minu sõprade prantslasel sama mure ,kui mängib-hullab palju vahel selline punnike silmas algul oli ehmatus suur -kartsid et silm kukub välja
nemad uurisid eestis ja pärast ka soomest kuna kutsul suguvõsa ka sealt
soomlased pidasid seda normaalseks sellel tõul ja soovitasid et kui ise tagasi ei lähe paari-päevaga siis ise tagasi panna, sellist pisikest punnikest
ei soovitatud kirurgiliselt torkida
soome kasvataja arvates on probleem siis kui punnike on silmast väljas kogu suuruses st.katab juba pea terve silma ja värvuselt on väga punane ja põletikuline
alergiaga pole siin midagi ühist ja sööma peaks kutsikas ikka korralikult sest muidu tekkivad ju muud probleemid:cherry:
Tagasi üles Go down
Mirks
Külaline




silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeEsm Märts 10, 2008 6:51 pm

Tegemist on arvatavasti kolmanda silmalau(aluse) näärme väljalangemisega ("kirss-silm"- ingl "cherry eye"). Esineb just punnsilmsetel tõugudel, nagu Prantsuse bluldog, Mops jt. Tänapäeval soovitatakse operatiivset ravi, mis eeldab, et nääre pannakse tagasi ja fikseeritakse õmblustega ja ei tule enam kunagi välja. Vanasti lõigati see nääre lihtsalt ära, kuid seda enam ei tehta, kuna võib põhjustada teisi silmaprobleeme, nagu näiteks kuiva keratokonjuktiviiti.
Loodan, et leiate toreda loomaarsti, kes paigaldab näärme ja teil ei ole enam kunagi sellega probleeme.
Päikest!
Tagasi üles Go down
tiina

tiina


Postituste arv : 112
Location : Tallinn
Registration date : 19/11/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeEsm Märts 10, 2008 7:52 pm

Lugenud eelmist kirja-
ja nagu mopsla samuti märkis -
fikseerimine õnnestub umbes 50% juhtudest. Seda rääkis mulle ka üks Eesti parimaid koerte silmaarste Toometi kliinikust.
See on aga kahjuks küllalt väike %. Ning peale operatsiooni on taastumine umbes 2 nädalat (koer kraega ning teda peab pidevalt jälgima).
Seda siis lihtsalt kommentaariks.
Tagasi üles Go down
Mirks
Külaline




silmad Empty
PostitaminePealkiri: Veelkord kirss-silmast   silmad Icon_minitimeEsm Märts 10, 2008 8:26 pm

Olles ise veterinaariatudeng ja lugenud erialast kirjandust ning suhelnud Maaülikooli kliiniku arstidega, olen saanud kirurgilise paigaldamise õnnestumiseprotsendigks kuni 80. Ma arvan, et 50% on liiga negatiivne hinnang, kuid ei taha siin kedagi kritiseerida või muud sellist. Kõik koerad on erinevad ja arst oma silmaga peab ikka vaatama ja oma hinnangu andma.
Kaunist õhtut.
Tagasi üles Go down
karii

karii


Postituste arv : 14
Age : 38
Location : Pärnu
Registration date : 11/12/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeTeis Märts 11, 2008 1:34 pm

nüüd on meil kõik enam vähem korras, aga alguses ikka ehmatus oli väga suur Smile
Tagasi üles Go down
sirjek

sirjek


Postituste arv : 188
Registration date : 22/11/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeTeis Märts 11, 2008 3:57 pm

väga tore et asi korras,Basketball
see silma probleem on kahjuks meie tõul ja kui arst ei tea-aga ega nad pea kõikide tõugude eripärasustega kursis olema,selleks on tõuge lihtsalt liiga palju
paljudes kliinikutes käib mingit tõugu mida on vähem ,ainult paar koera aastas
alati on hea küsida kasvatajalt lisa bounce
Tagasi üles Go down
Dominic

Dominic


Postituste arv : 20
Location : Tartu
Registration date : 19/03/2008

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeNelj Märts 20, 2008 10:04 pm

Tere!

Meie koeral on ka parema silmaga jama. silma nurk õrnalt punetab ja 1/3 silma on kaetud nagu mingisuguse kilega ! Kas see on sama asi millest eelnevalt juttu on räägitud?? (6 nädalat vanust meil)
Tagasi üles Go down
tiina

tiina


Postituste arv : 112
Location : Tallinn
Registration date : 19/11/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeReede Märts 21, 2008 3:01 pm

raske öelda, kui ei näe. See nn cherry-eye peaks ka veidi paks olema. vaata veebist selle nimetuse alt - pilte on küllalt palju.
Tagasi üles Go down
Dominic

Dominic


Postituste arv : 20
Location : Tartu
Registration date : 19/03/2008

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeReede Märts 21, 2008 6:43 pm

Vaatasin neid pilte,aga meie kutsal ei ole see silm nagu selline! nendel piltidel on see punn seal silmas hästi suur. Meil lihtsal nagu õhuke valge kile nagu. vahepeal liigub rohkem silma peale ja vahepeal tundub nagu oleks vähem jälle selle silma musta peal! Tartus häid loomaarste ka ei tea veel! peab minema uurima ikka vist......
Tagasi üles Go down
Mirks

Mirks


Postituste arv : 3
Age : 38
Registration date : 10/03/2008

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeEsm Märts 24, 2008 1:38 pm

Tartus tegeleb silmahaigustega Andzela Lehtla Maaülikooli väikeloomakliinikus.
Tagasi üles Go down
franks
Külaline




silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeTeis Apr 15, 2008 4:12 pm

meil kutsikas ainult 2kuud vana ja ilmus ka cherry eye. Tahtsin Ülle Kella jutule minna, aga ta saabub eestisse nädala pärast...ei suutnud nii kaua oodata ja läksin Valdeku kliinikusse. Seal soovitati pisaranäärme eemaldamist. Võtsin mõtlemisaega natuke. Nüüd olengi ummikus, et ei tea kas usaldada Valdeku kliinikut ja minna sinna opile. Asi on selles, et ma ise pole operatsioonis nii kindel, et võibolla piisaks ka pisaranäärme kinnitamisest (valdekus seda ei pooldata). Sest nagu ma uurinud olen, siis peale eemldamist peaksin ma võibolla terve elu talle, 3x nädalas või 3x päevas, silmatilku panema. Mida te soovitate?
See silmanääre tuli tal välja reede õhtul ja on seal siinai...eile ei tundunud ta ka nii punane olevat, kui pühap...vb asi ka selles, et üritan temaga sellepärast ka vähem tegeleda, et ta ei pingutaks oma silmi mänguhoos.

äkki oskab keegi nõu anda, et mida tegema peaks ja mis kliinikusse minema peaks.

tänud ette,
murelik koeraomanik
Tagasi üles Go down
Bella

Bella


Postituste arv : 61
Location : Tallinn
Registration date : 06/01/2008

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeTeis Apr 15, 2008 5:37 pm

Kelle juures Te Valdeku kliinikus käisite ?
Ma arvan, et selle asjaga ei ole nii kiire, et jõuate ikkagi Ü.Kella ära oodata, ta on ikkagi selle ala spetsialist.
Tagasi üles Go down
http://www.hot.ee/rewaliakennel/
tiina

tiina


Postituste arv : 112
Location : Tallinn
Registration date : 19/11/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeTeis Apr 15, 2008 6:55 pm

Ülle Kell toetab vastavalt minu kogemusele fikseerimist.
Ka meie käisime nö kahevahet ja otsus langes siiski selle osalise eemaldamise kasuks (seni pole küll mingeid probleeme).
Oodake Ü. Kell ära - ega selle nädalaga veel midagi ei juhtu. Siis saate rohkem infot.
Tagasi üles Go down
franks
Külaline




silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeTeis Apr 15, 2008 6:59 pm

Dr. Paaveli juures käisime.
Tagasi üles Go down
franks
Külaline




silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeTeis Apr 15, 2008 7:01 pm

Aga kuidas teil olukord peale osalist eemaldamist on, et kas muutus silm liiga kuivaks ja peate silmatilku panema?
Tagasi üles Go down
tiina

tiina


Postituste arv : 112
Location : Tallinn
Registration date : 19/11/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeTeis Apr 15, 2008 7:56 pm

Tundub, et kõik on kenasti. Arst - Ülle Salk Maxi Kliinikust - tilku ei soovitanud. Ütles, et osa nääret on alles ja sellest tavaliselt ka piisab. Järgmisel korral uurin siiski veel lähemalt (olen seda juttu jälgides ise murelikuks muutunud, aga ehk polegi põhjust). Lõikus tehti umbes 8 kuud tagasi. Ülle Salk kinnitas, et ta on neid lõikusi teinud küll ja veel ning temal puudub kogemus, et mingeid komplikatsioone tekib.

Aga eks kogemusi ja arvamusi on erinevaid.
Tagasi üles Go down
sirjek

sirjek


Postituste arv : 188
Registration date : 22/11/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeNelj Apr 17, 2008 11:06 am

bulldogil ei anna tulemusi fikseerimine ,varsti jälle väljas
osaline eemaldamine ei jäta silma kuivaks ,varem eemaldati kogu nääre
ja ka nendel koertel kõik korras
soomes kasutatakse ka seda kirurgilist varianti väga palju
Tagasi üles Go down
oki-toki

oki-toki


Postituste arv : 4
Registration date : 25/03/2008

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimePüh Apr 20, 2008 3:59 pm

Meile tegi Ülle Kell selle fikseerimise - kuu on möödas ja selle ajaga pidid niidid ära sulama ja siis on näha, kas jääb pidama või ei. Me veel kergelt ei hinga, liiga vähe aega möödas.
Aga kui ka arvamusi uurisime, siis jooksis välja enamasti see, et mida nooremas eas op - kas siis osaline eemaldamine või fikseerimine - seda suurem tõenäosus õnnestumisel.
Tagasi üles Go down
tiina

tiina


Postituste arv : 112
Location : Tallinn
Registration date : 19/11/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeEsm Apr 21, 2008 9:11 am

Hoiame pöialt!
Tagasi üles Go down
karii

karii


Postituste arv : 14
Age : 38
Location : Pärnu
Registration date : 11/12/2007

silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitimeEsm Apr 28, 2008 11:04 am

meie ikka loobusime igasugusest kirurgilisest sekkumisest. panin ise selle tagasi ja mida suuremaks koer kasvab, seda vähem on silmadega muresid. kasutan silmatilkasid, kui punetab ja kõik. kuulsin ka paljude arstide arvamust.... ja igal ühel oma:)....
Tagasi üles Go down
Sponsored content





silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: silmad   silmad Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
silmad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Silmad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Bulltoy :: Prantsuse buldog :: Tervis-
Hüppa: