Bulltoy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bulltoy

Bulltoy Foorum
 
PealehtPealeht  OtsiOtsi  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Nahahaigus?

Go down 
+3
bono
KerliL
sohvi25
7 posters
Mine lehele : Previous  1, 2
AutorTeade
Kätlin

Kätlin


Postituste arv : 49
Age : 38
Location : Tallinn
Registration date : 28/02/2008

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeKolm Märts 12, 2008 5:17 pm

Seenevastane pesemine on ainult meie koera eripärast lähtuv, nimelt seidis ka saba kaapest ka seent ning soovitas ¹ampooniga aeg-ajalt pesta. See et dr Toomet soovitas oodata enne kui demodexi ravima hakata ma küll mitte mingil juhul pahaks ei pane, ta on ikkagi oma ala spetsialist.
Demodexi ravi toimub selliste ainetega, mis algul kutsub esile ägeda demodexi, ehk siis me kutsuks ise haiguse esile. Parem ikka ootame ja vaatame ehk läheb üle. Ja teise arsti juurde ei hakka ka veel minema, arvatavasti tuleb sama vastus. Ja veel: demodex ei kandu edasi ainult ema poolt, kutsikas võib kehva immuunsüsteemi pärida ka isalt.
Tagasi üles Go down
KerliL
Admin
KerliL


Postituste arv : 315
Age : 35
Location : Tallinn/Estonia; İstanbul/Turkey
Registration date : 10/11/2007

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeKolm Märts 12, 2008 5:21 pm

Kallis Kätlin, ma lihtsalt hoiatasin sind, sest olen dr. Toometi juures oma esimest koera ravinud ja määrati sama ravi, mis kahjuks lõppes väga õnnetult. Aga see on ju sinu koer ja sinu otsustada, kuidas tema tervisesse suhtud. Seega range soovitus on sulle, et helista dr. Joostile Tatari tänava loomakliinikusse ja lase koer kasvõi üle vaadata ja teine arvamus küsida. Kaks pead on kaks pead. See on tõsine haigus ja teades, kuidas Toometis sellesse suhtutakse, siis ....
Aga ma kordan - sinu koer, sinu valik.
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeKolm Märts 12, 2008 5:49 pm

See on õige,et sa demokat praegu ei ravi kui koeral ainult paar väikest täppi,aga ära ravi siis üldse.Kerli olevat ka saanud oma koerale sama sampooni ja asi oli väga hulluks läinud.Talle küll ei öeldud,et see seen on tema koera eripära.proovi praegu,siis üldse ilma igasuguse ravita,sest kui su koer saab mingeid tablette ja sampooni,siis see on ju mingi ravi!Ah igavene keeruline värk.loodame,et kõik läheb hästi ja su kuts saab ikka terveks.Pöidlad pihku ja head paranemist. Very Happy
Tagasi üles Go down
Kätlin

Kätlin


Postituste arv : 49
Age : 38
Location : Tallinn
Registration date : 28/02/2008

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeKolm Märts 12, 2008 10:10 pm

Muidugi läheb mulle oma koera tervis vägagi korda, ta on ju meile lapse eest! Litsalt ma ei näinud mõtet konsulteerida kahe spetsialistiga, nende arvamused ei saa ju totaalselt erinevad olla. Mial on saba peal selline suurem põletikuline ja seenega laik (tumesinise värviga...), ma arvan et proovin paar korda ¹ampooniga pesta, kui paremaks ei lähe lõpetan ära. Immuunsüsteemi tabletid ei saa ka kurja teha, ehk läheb siis haigus ise üle.
Rääkisin täna ühe tuttavaga kes teab üht-teist Tallinna vetkliinikutest ja arstidest (on õppinud vetarstiks) ja ta soovitab ka Tatari dr Joosti. Toometi kliinik pidi tõesti kõige kallim olema ja Västrikus samas liiga üleolevad arstid, olen isegi seda kohanud. Tataris pidi ka hinna-kvaliteedi suhe paigas olema, eks edaspidi hakkame siis seal käima. Loodan ise ka et Miakene sellest omal jõul välja tuleb!
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeKolm Märts 12, 2008 11:10 pm

Tead need demoka karvatud kohad pidid ka tumedaks minema,ma küll ei tea täpselt ,mis põhjusel,aga hele nahk muutub tumedaks küll.Äkki ikka räägid kas Joostiga või Tamara Koniga just selle seene asjus!Kui tal seent pole ja sa aina ravid,siis kardan,et see paharett lest tunneb sellest ainult rõõmu!Tamaral vastuvõtt iga päev14.00-18.00 elavas järjekorras,isegi aega ei pea kinni panema.Lihtsalt,et saada kinnitust,et oled õigel teel!Tee Miale pikk pai ja kalli!Küll kõik laabub!
Ja tead arstidel võib olla küll totaalselt erinev arvamus!Täpselt nagu inimeste arstide puhul!
Tagasi üles Go down
sohvi25

sohvi25


Postituste arv : 77
Age : 46
Location : Pärnu
Registration date : 29/11/2007

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeNelj Märts 13, 2008 10:03 am

Dooral arvati ju ka algselt seent ja tema demoka laigud ongi tumesinist värvi, hetkel neid tükki neli. Ravi seepärast et ta on kiilas ka lõuaalt ja kaenlaalt. Eks igaüks mõtleb omamoodi, aga mina kui meditsiiniusku inimene pean õigeks koera ravida. Miale soovin edu ja loodan et asi kurjaks ei lähe. Very Happy
Tagasi üles Go down
KerliL
Admin
KerliL


Postituste arv : 315
Age : 35
Location : Tallinn/Estonia; İstanbul/Turkey
Registration date : 10/11/2007

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeNelj Märts 13, 2008 10:29 am

Jup.. see ongi juba demoka ravi, mis nad teevad, mitte seene. Aga vale ravi. Ja 4 aastat on juba toometis demokat ¹ampooni ja nende tablettidega "ravitud".
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeNelj Märts 13, 2008 1:46 pm

Arvatavast ongi kiilas sellepärast,et raviti alguses seent.Eriti kui anti tablette,see pidi just lestadele meeldima.Doorale on muidugi ravi vajalik,sest on need kiilakad laigud on arvatavast päris suured!Minu arvamus,et teed õigesti.
Ja ei mingit kurjust,tore,et asja arutatakse!Selleks see foorum ongi!
Saage ruttu terveks!

Edit:
Lugedes kirjandust sain aru nii,et demodekoos ei nakka.Kuna see lest on igal koeral,kassil ja ka inimesel.Lest hakkab vuhama,siis kui immunsus on nõrgestatud või hullemal juhul kui on immuunsus defitsiit.Ühes venekeelses lingis lugesin,et nakkab ainult üks haruldane vorm kassidel.Kõik artiklid väidavad,et muidu demodekoos ei nakka!


Panin su kaks postitust kokku Kiku Razz
Kerli
Tagasi üles Go down
KerliL
Admin
KerliL


Postituste arv : 315
Age : 35
Location : Tallinn/Estonia; İstanbul/Turkey
Registration date : 10/11/2007

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeNelj Märts 13, 2008 7:03 pm

Sirtsu eile ütles, et nakkab kuni 2 nädalat. Aga kuna mind ei kuulata, siis ma olen nüüd kuss ja ootan tarka juttu Very Happy
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeNelj Märts 13, 2008 7:35 pm

Ära ole kuss!Mina edastasin ka seda mida olen lugenud erinevatest artiklittest.100%ei väida midagi,loen ja edastan!
Tänks,et korrigeerid mu kirjutisi,mis me küll ilma sinuta teeksime!TUBLI OLED!! Smile
Tagasi üles Go down
Kätlin

Kätlin


Postituste arv : 49
Age : 38
Location : Tallinn
Registration date : 28/02/2008

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeNelj Märts 13, 2008 9:22 pm

Täna käisime ka dr Joosti juures Tataris. Päeval helistasin ja konsulteerisin. Dr Joost ütles et tema Toometi raviskeemis ei saa kahelda, ta lihtsalt arvas et see ei pruugi tõhus olla, kuna ravi¹ampooni toime piirdub naha pinnaga. PS see ¹ampoon mis meile kirjutati (Virbac Sebomild) ei ole otseselt ainult seenevastane, see säilitab mikroobset tasakaalu, hoiab ära infektsioone jne. Joost soovitas lisaks kasutada ka Advocate tilkasid, nende toime jõuab ka naha alla. Õhtul käisime siis Miaga Tataris tilka kaelale panemas. Arst oli väga meeldiva suhtumisega, kindlasti hakkame seal edaspidi käima Wink Kuu aja pärast siis saame uue tilga nahale ja loodame et haigus läheb üle!
Tagasi üles Go down
Bella

Bella


Postituste arv : 61
Location : Tallinn
Registration date : 06/01/2008

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeNelj Märts 13, 2008 11:29 pm

Nii palju, kui mina selle haiguse kohta olen lugenud ja rääkinud teiste inimestega, siis Advocate ei ole siiani andnud eriliselt mitte mingeid tulemusi kahjuks.

Demodex ei ole nakkav. Vagellest (Demodex spp) ehk nääpsulest on imetajate karvafolliikulites ja rasunäärmetes parasiteeriv ja demodikoosi tekitav lest ja tema kohta öeldakse veel naljatades, et tema ei jäta oma peremeest kunagi maha, võrreldes teiste parasiitidega.
Äkki aetakse siin segamini koerte kõrva parasiidiga, mille nimi on kõrvalest ja see on küll väga nakkav.
http://www.benevoles.ee/test/index.php?id=222&keel=ee
Tagasi üles Go down
http://www.hot.ee/rewaliakennel/
KerliL
Admin
KerliL


Postituste arv : 315
Age : 35
Location : Tallinn/Estonia; İstanbul/Turkey
Registration date : 10/11/2007

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeNelj Märts 13, 2008 11:41 pm

Advocate meil aitas.
http://www.surveymaster.com/category84_1.htm Siin rohkem Advocate kohta.
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeReede Märts 14, 2008 8:27 pm

Dr.Joost on jah väga tore arst.Mul kodus labrador ja temaga me oleme Joosti juures käinud.
Selle demoka üle võibki vaidlema jääda,huvitav on see,et arstid vaidlevad ka !
Edu ja tervist!
Tagasi üles Go down
Bella

Bella


Postituste arv : 61
Location : Tallinn
Registration date : 06/01/2008

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeReede Märts 14, 2008 10:25 pm

Kusjuures võibki vaidlema jääda, isegi see ei ole tegelikult 100% tõestatud, kui pärilik see haigus ikka on. Olen sellel aastal kohanud kutsikaid, kelle vanemaid ma tean vähemalt 6 põlve, kuid ükski ei ole olnud haige, kuid nüüd lööb järsku haigus välja ! ( need ei ole prantslased )
See on minu isiklik arvamus, et me oleme oma koerad ülevaktsineerinud ja tapnud nende oma loomupärase immuniteedi. Oleme hoidnud eemale, parvod, katkud, marutaudid, kuid nende asemele olema saanud nüüd kõik muu, mis avaldub teiste haigustena. Õnneks on meie loomaarstid jõudnud ka sellele arusaamisele, et koeri nende vaktsiinidega peaks ainult 3 aasta järel vaktsineerima, kui koeral on juba tekkinud antikehad organismis ei ole vaja iga aasta korrata kompleksvaktsiini. Sellepärast ei tee mina kuinagi oma kutsikatele puppy vaktsiini ja hoidun kompleks vaktsiinidest eemale, üritan nad hajutada mingi aja peale.
Tagasi üles Go down
http://www.hot.ee/rewaliakennel/
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeReede Märts 14, 2008 10:43 pm

Olen sinuga Bella täitsa nõus!
Tagasi üles Go down
mopsla




Postituste arv : 40
Registration date : 11/11/2007

Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitimeEsm Märts 24, 2008 8:22 pm

Klubis on tulemas Joosti loeng antud teemal, olete kõik oodtud. Ehk saame oma küsimustele vastused.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Nahahaigus? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nahahaigus?   Nahahaigus? - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Nahahaigus?
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2Mine lehele : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Bulltoy :: Mops :: Tervis-
Hüppa: