Bulltoy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bulltoy

Bulltoy Foorum
 
PealehtPealeht  OtsiOtsi  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 väljas käimine

Go down 
5 posters
AutorTeade
karii

karii


Postituste arv : 14
Age : 39
Location : Pärnu
Registration date : 11/12/2007

väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: väljas käimine   väljas käimine Icon_minitimeReede Dets 21, 2007 4:03 pm

kuidas õpetada kutsikal oma hädasid teha väljas. muidugi, kui ta juba võib väljas käima hakata.
Tagasi üles Go down
KerliL
Admin
KerliL


Postituste arv : 315
Age : 35
Location : Tallinn/Estonia; İstanbul/Turkey
Registration date : 10/11/2007

väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: väljas käimine   väljas käimine Icon_minitimeReede Dets 21, 2007 4:22 pm

Meie tegime nii:
-iga kord peale söömist, mängimist ja magamist viisime kutsika kohe õue
-väljas ohtralt kiitsime, kui häda ära tegi
-enne õues ei mänginud, kui häda oli tehtud

Aga kindlasti kiita-kiita ja veelkord kiita, kui ta häda õue teeb.
Tagasi üles Go down
tiina

tiina


Postituste arv : 112
Location : Tallinn
Registration date : 19/11/2007

väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: väljas käimine   väljas käimine Icon_minitimeReede Dets 21, 2007 6:49 pm

Kiita, jah. Ega muud teha polegi. Ning meie taskutes on olnud (ja veel siiani leidub) igasugu nämmasid asju ... Näiteks juustutükke. Hea töölt koju tulles isegi krõbistada Razz (kuivanud juba).
Aga kannatust - see võtab aega ... Meil siis nüüd 6 kuud vanust ja ikka vahel juhtub. Aga välja küsida juba oskab (vahel lihtsalt läheb meelest, vahel on palju muud tegemist ja vahel on paha tuju - põhjust tuppa teha leidub ikka).
Tagasi üles Go down
Ave

Ave


Postituste arv : 12
Registration date : 04/02/2009

väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: väljas käimine   väljas käimine Icon_minitimeKolm Apr 08, 2009 4:18 pm

Meie ka esimest korda läksime ajalehega õue ja kui ta häda tegi,siis kiitsin.Teist korda tegi juba ilma ajaleheta;) Kiidan igakord kui oma hädad õue teeb.
Mul aga hoopiski selline küsimus.
Kuidas ma sõnakuulekust saan õpetada, et tule siia jne?Tahaks teda vahest ilma rihmata hoovi lasta,aga ta ei kuula ja kardan ,et paneb aiavahelt jooksu.(Ta suht isepäine ei hooli sellest,kas ma silmapiiril või mitte)
Olen proovinud maiustega(plasttopsi sees) kui teda kutsun ja ta ei kuula, siis krõbistan topsikut,kutsun uuesti ja kui ta minu juurde tuleb annan maiuse.On see õige?
Noh eks ta jah mul ju veel noor ka ja õues on palju huvitavamat teha kui perenaist kuulata;)Ta alles avastab ju maailma.
Tagasi üles Go down
tiina

tiina


Postituste arv : 112
Location : Tallinn
Registration date : 19/11/2007

väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: väljas käimine   väljas käimine Icon_minitimeKolm Apr 08, 2009 8:04 pm

Ikka maiusega ... Muud ei oska küll soovitada. Meil aega võttis, aga asja .... on ka nagu saanud Wink . Koer saab suvel 2-aastaseks.
metsavahel meeldib nt jooksjaid kollitada ja on ikka tegu, et teda pidama saada. No lõpuks tuleb rõõmsalt "näe, ma juba kohal, onjutoreeksju!"
Ja minu kurja häält kardab ka. Kui näeb, et nüüd on perenaine tõesti vihaseks aetud, siis silkab kohe kohale. Aga hoiab siis pisut nagu kõrvale Wink
Nad on nii mängulised, neile ilmselt pole piire kaasa antud ...
Tagasi üles Go down
Ave

Ave


Postituste arv : 12
Registration date : 04/02/2009

väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: väljas käimine   väljas käimine Icon_minitimeKolm Apr 08, 2009 8:46 pm

Aitäh Tiina Wink
Tagasi üles Go down
tiina

tiina


Postituste arv : 112
Location : Tallinn
Registration date : 19/11/2007

väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: väljas käimine   väljas käimine Icon_minitimeNelj Apr 09, 2009 10:07 am

Ja veel:
julgustan kõiki noore prantsu omanikke seda korra ja kuulekuse asja maiusega motiveerima. Saab asja küll. Meil on küll OK, kuigi alguses tundus, et lootusetu (eks ootasin tulemusi ka vist liiga kiiresti).
Samas olen vaadanud väga lähedalt kõrvalt ka nt saksa lambakoera kasvatamist - see on ikks sootuks teine rida. Teenistuskoer tahabki teenida - vaatab otsa ja ootab korraldust. Seltsikoer tahab seltskonda ja õpib peamiselt mängides.
Jah - eks karm sõna kulub ka ära Evil or Very Mad , aga liialdada ei maksa - ilmselt oleks halb, kui prantsu nii alla suruda, et ta maailma asjadest enam üldse sotti ei saa ... et tema loomupärased eeldused enam sugugi avalduda ei tohi ning elus ei aita. Ta tahab meeldida ja armastatud olla. Kui ta seda tunneb, siis tahab ka peremehe meeleheaks näiteks õue pissida ("no kui see talle nii oluline on, eks ma siis teen seda seal...").

Nt praegu harjutame rahulikult rihma otsas käimist ja aiataguste koerte kisa osas rahulikkku suhtumist. Ühes taskus on mul küpsised ja teises käes pikk väät. Kui asi läheb käest, siis puudutan teda selle väädiga paar korda (ei löö!, tuletan lihtsalt asju meelde) ja asi sujub. Sedasi ei pea ka häält tõstma - imelik nagu tänaval karjuda "Klots! Klots, ei tohi!" Laughing

Tegelikult ootan ka teiste kogemusi. Mul prantslane esimest korda ja kõik, mis neist räägitakse, on väga huvitav ja uus.
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: väljas käimine   väljas käimine Icon_minitimePüh Apr 12, 2009 12:12 pm

tiina kirjutas:

Samas olen vaadanud väga lähedalt kõrvalt ka nt saksa lambakoera kasvatamist - see on ikks sootuks teine rida. Teenistuskoer tahabki teenida - vaatab otsa ja ootab korraldust. Seltsikoer tahab seltskonda ja õpib peamiselt mängides.
Jah - eks karm sõna kulub ka ära Evil or Very Mad , aga liialdada ei maksa - ilmselt oleks halb, kui prantsu nii alla suruda, et ta maailma asjadest enam üldse sotti ei saa ... et tema loomupärased eeldused enam sugugi avalduda ei tohi ning elus ei aita. Ta tahab meeldida ja armastatud olla. Kui ta seda tunneb, siis tahab ka peremehe meeleheaks näiteks õue pissida ("no kui see talle nii oluline on, eks ma siis teen seda seal...").


olen Tiinaga vägagi nõus.Mopsidega sama lugu.Nende töö on inimesele seltsi pakkuda ja seda nad teevad suurepäraselt.Ei ole vaja liiga õpetamisega ülepingutada ja aretus om.maha suruda.Ikka mängu ja armastusega. Smile


Viimati muutis seda emili (Püh Apr 12, 2009 1:37 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
emili

emili


Postituste arv : 214
Registration date : 18/11/2007

väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: väljas käimine   väljas käimine Icon_minitimePüh Apr 12, 2009 1:34 pm

Käsklus SIIA on muidugi väga hea kui selgeks saab.
1.maius peaks olema selline mille peale koer ikka tõesti pöördesse läheb.(soovitan keeta või ahjus küpsetada loomamaksa.Maitsestamata muidugi)
2.kui silmside on saavutatud kutsun SIIA aga kui kuts ikka ei tule,siis jooksen eest ära.Siis ikka jookseb järgi.
3.kõiki harjutusi kutsikaga ei tohi teha liiga kaua korraga.Kuts tüdineb väga ruttu ära.Tehke päeva jooksul mitu korda lühikest aega aga mitte korraga ja kaua.
Isegi minu labrador,kes on valmis tegema kogu aeg midagi,ikkagi kutsikana tüdines päris ruttu.
Aga jällegi soovitan osta mõni hea raamat.Tuire Kaimio(kutsika kasvatamine) raamatus on vägagi kerged ja mõnusad õpetused kirjas.Ja muudki tarka lugemist.
Edu teile Smile
Tagasi üles Go down
Ave

Ave


Postituste arv : 12
Registration date : 04/02/2009

väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: väljas käimine   väljas käimine Icon_minitimeEsm Apr 13, 2009 11:56 am

Tänud soovituste eest,eks me katsetame ja annan endast parima cheers
Tagasi üles Go down
Sponsored content





väljas käimine Empty
PostitaminePealkiri: Re: väljas käimine   väljas käimine Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
väljas käimine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Bulltoy :: Prantsuse buldog :: Muud jutud-
Hüppa: