Bulltoy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bulltoy

Bulltoy Foorum
 
PealehtPealeht  OtsiOtsi  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Rähmased silmad

Go down 
3 posters
AutorTeade
Mopsu




Postituste arv : 2
Age : 34
Registration date : 27/02/2009

Rähmased silmad Empty
PostitaminePealkiri: Rähmased silmad   Rähmased silmad Icon_minitimeReede Veeb 27, 2009 10:27 am

Ostsin mopsi nädal tagasi. Ta mul 6 kuune, poiss. Lugu siis selline, müüja rääkis, et hoidis koera nii kaua enda käes, sest tal oli silmaga midagi juhtunud ja ta käis arsti vahest seda ravimas. Ütles et see on juba peaaegu paranenud. Vasakul silmal on näha, et ühest kohast on midagi viltu olnud. Muidu näeb praegu kõik ok välja. Aga muretsema paneb mind hoopiski see, et tal tuleb silmadest nii palju rähma. Iga päev ma näen, kui palju tal seda silmanurkadesse koguneb. Vahepeal tõmbab ta ise need kuidagi käppadega maha. Igal koeral on rähmased silmad, aga see on juba liig. Seda tuleb tõesti liiga palju. Olen mitu korda näinud, kui mu kuts mulle otsa vaatab, et ühest silmamunast jookseb lausa niidina üle. Mul on allergia juuksevärvi vastu, siiski lasin suvel püsivärviga kulme ja ripsmeid värvida. Mu silmad läksid paiste, vähe sellest, munavalged olid täiesti punased ja silmad rähmatasid ka nii mis hull..koguaeg pidin salvrätikuga tupsutama silmaaluseid, sest pisaraid ja rähma jooksis nagu oleksin nutnud. Ja siis oli minul samamoodi, ma ei tea, kust see rähm tuli, aga mitu korda päev jooksul avastasin, et näen kuidagi uduselt ja kui peegli juurde läksin, nägin et rähmarida läheb üle põiki üle silmamuna.
Elan välismaal ja antud hetkel kogun raha et veti juurde minna. Loodetavasti saan paari nädala pärast käidud. Tahtsin teilt küsida, kas teie mopsudel rähmatavad samamoodi? Kas see on normaalne? Või võib asi tõsisem olla?
Tagasi üles Go down
liisika

liisika


Postituste arv : 27
Age : 37
Location : Tallinn
Registration date : 15/11/2008

Rähmased silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Rähmased silmad   Rähmased silmad Icon_minitimeReede Veeb 27, 2009 11:11 am

Meie mopsil on ka võrreldes teiste tõugudega ikka päris rähmased silmad, silmade puhastamine NaCl lahusega igal hommikul kuulub meie hügieeniprotseduuride juurde. Mopside silmad on võrreldes teiste tõugudega n.ö. välja ulatuvad ja rähm peaks olema mustus, mis silma koguneb. Kui rähm on juba kollakas, siis võib küll midagi muud olla.
Tagasi üles Go down
Kätlin

Kätlin


Postituste arv : 49
Age : 38
Location : Tallinn
Registration date : 28/02/2008

Rähmased silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Rähmased silmad   Rähmased silmad Icon_minitimeReede Veeb 27, 2009 11:14 am

Samas meie mopsile rähm liiga ei tee, aegajalt silma sattuv mustus koguneb silma äärde ja siis ise võtame selle näpuga ära. Rähma aga otseselt küll pole täheldanud. Ajutist leevendust ma arvan võib anda ka kummeliveega silmade puhastamine, seniks kui arstil saate ära käia. Loodame parimat!
Tagasi üles Go down
Mopsu




Postituste arv : 2
Age : 34
Registration date : 27/02/2009

Rähmased silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Rähmased silmad   Rähmased silmad Icon_minitimeReede Veeb 27, 2009 11:35 am

Suur tänu nõuannete eest Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Rähmased silmad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Rähmased silmad   Rähmased silmad Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Rähmased silmad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» silmad
» Silmad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Bulltoy :: Mops :: Tervis-
Hüppa: