Bulltoy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bulltoy

Bulltoy Foorum
 
PealehtPealeht  OtsiOtsi  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 veelkord kaalust

Go down 
4 posters
AutorTeade
külaline
Külaline




veelkord kaalust Empty
PostitaminePealkiri: veelkord kaalust   veelkord kaalust Icon_minitimeNelj Veeb 04, 2010 4:33 pm

Kogenumad koerajad kindlasti oskavad vastata prantslaste kaalu kohta. Nimelt, millal on prantslastel kõige kiirem kasvuspurt? Mis on umbkaudselt 5 kuuse emase kutsika normkaal? Eile kaalusin enda koera (5 kuune emane), peale sööki muidugi kaalusin, ja tema kaal oli 9 kg Shocked
Minu teada on see juba täiskasvanud emase normaalkaal. Ja ta ei ole rasvas! No ei ole! Ribid on tunda. Ma ei saa aru, millest tal selline kaal on? Samas loogiliselt võttes ta ei peaks ju kasvama suuremaks, kui prantslased on (no ei ole ju nähtud dogi mõõtu prantslast). Aga nahka on tal veel üle, nii et massi peaks tulema. Aitäh kui keegi oskab vastata.
Tagasi üles Go down
sirjek

sirjek


Postituste arv : 188
Registration date : 22/11/2007

veelkord kaalust Empty
PostitaminePealkiri: Re: veelkord kaalust   veelkord kaalust Icon_minitimeReede Veeb 05, 2010 8:16 pm

no prantslasel nüüd ribid tunda !!!see pole ju tõukohane
kutsikad on erineva kasvamisega,väga selle kaalu pärast ära muretse,toida kutsikat korralikult ja las ta kasvab
kust kutsikas pärit on,kui kõrge on kutsikas (kirjutate-no ei ole ju nähtud dogi mõõtu prantslast)kaal ja kõrgus on ju erinevad asjad,ka väga kõrge koer võib olla normaalkaalus
Tagasi üles Go down
külaline
Külaline




veelkord kaalust Empty
PostitaminePealkiri: Re: veelkord kaalust   veelkord kaalust Icon_minitimeReede Veeb 05, 2010 9:45 pm

Ribid TUNDA, mitte NÄHA. Kui katsud koera külgi, siis on tunda kergelt ribisid. Ja ta on puhtatõuline, vägagi tõustandardile vastav. Niimoodi peale vaadates ei usukski, et ta nii raske on. Lihtsalt soovisingi huvi pärast küsida, et kas kutsikad kasvavadki alguses kiiresti oma kaalu täis.
Tagasi üles Go down
lote

lote


Postituste arv : 56
Registration date : 06/04/2009

veelkord kaalust Empty
PostitaminePealkiri: Re: veelkord kaalust   veelkord kaalust Icon_minitimeReede Veeb 05, 2010 9:49 pm

Ilmselt kasvabki temast suureat sorti emane.Kuna emase lubatud kaal on kuni 12 kg, võib arvata et teie koer on täiskasvanuna suurem.Ja midagi teha ei ole, toita tuleb korralikult, pigem olgu koer pisut suurem kui mingi hurdalaadselt kõhn ja ideaalkaalus.Näitusel keegi teda kaaluma ei hakka. Smile
Tagasi üles Go down
Bella

Bella


Postituste arv : 61
Location : Tallinn
Registration date : 06/01/2008

veelkord kaalust Empty
PostitaminePealkiri: Re: veelkord kaalust   veelkord kaalust Icon_minitimeLaup Veeb 06, 2010 1:24 am

lote kirjutas:
Ilmselt kasvabki temast suureat sorti emane.Kuna emase lubatud kaal on kuni 12 kg, võib arvata et teie koer on täiskasvanuna suurem.Ja midagi teha ei ole, toita tuleb korralikult, pigem olgu koer pisut suurem kui mingi hurdalaadselt kõhn ja ideaalkaalus.Näitusel keegi teda kaaluma ei hakka. Smile
Shocked Ma loen aeg-ajalt Teie foorumit ja see, mis Te siin inimestele lausa valetate hakkab ikka silma ja kõrva riivama küll ja ma ei suuda jääda erapooletuks.
Embarassed Kus Te olete näinud, et emastel ja isastel on erinev standard !!!
Ei kasva temast midagi suuremat sorti emane , vastavalt FCI standardile on KÕIKIDE prantsuse buldogite kaaluks märgitud 14 kg. ( jah, Ameerika standardi järgi on see 12.5 kg, kuid see ei kehti meil siin )
Kui Teie koera vanemad ja vanavanemad on normaalkaalus prantsuse buldogid, siis kõikide eelduste järgi ei tohiks ta ka standardist välja kasvada ( see mõni sada grammi siia või sinna ei ole samuti nii oluline, kui koer ise on selle juures ühtlase välimikuga). Loomulikult peab kutsikas saama praegu korralikult süüa ja mingil hetkel ka kaal peatub ise, kõik koerad on erinevad ja arenevad erinevalt, seda peate küsima oma koera kasvataja käest, mitte siin foorumis inimeste käest, kes ei tunne Teie koera ega tema vanemaid ja ka nagu selgub ka seda tõugu koeri.
Tagasi üles Go down
http://www.hot.ee/rewaliakennel/
lote

lote


Postituste arv : 56
Registration date : 06/04/2009

veelkord kaalust Empty
PostitaminePealkiri: Re: veelkord kaalust   veelkord kaalust Icon_minitimeLaup Veeb 06, 2010 11:47 am

Bella kirjutas:
lote kirjutas:
Ilmselt kasvabki temast suureat sorti emane.Kuna emase lubatud kaal on kuni 12 kg, võib arvata et teie koer on täiskasvanuna suurem.Ja midagi teha ei ole, toita tuleb korralikult, pigem olgu koer pisut suurem kui mingi hurdalaadselt kõhn ja ideaalkaalus.Näitusel keegi teda kaaluma ei hakka. Smile
Shocked Ma loen aeg-ajalt Teie foorumit ja see, mis Te siin inimestele lausa valetate hakkab ikka silma ja kõrva riivama küll ja ma ei suuda jääda erapooletuks.
Embarassed Kus Te olete näinud, et emastel ja isastel on erinev standard !!!
Ei kasva temast midagi suuremat sorti emane , vastavalt FCI standardile on KÕIKIDE prantsuse buldogite kaaluks märgitud 14 kg. ( jah, Ameerika standardi järgi on see 12.5 kg, kuid see ei kehti meil siin )
Kui Teie koera vanemad ja vanavanemad on normaalkaalus prantsuse buldogid, siis kõikide eelduste järgi ei tohiks ta ka standardist välja kasvada ( see mõni sada grammi siia või sinna ei ole samuti nii oluline, kui koer ise on selle juures ühtlase välimikuga). Loomulikult peab kutsikas saama praegu korralikult süüa ja mingil hetkel ka kaal peatub ise, kõik koerad on erinevad ja arenevad erinevalt, seda peate küsima oma koera kasvataja käest, mitte siin foorumis inimeste käest, kes ei tunne Teie koera ega tema vanemaid ja ka nagu selgub ka seda tõugu koeri.
No kui 5-kuune emane kutsikas on juba 9 kg, siis ta kindlasti pisikeseks ei jää. Ja isane koer ON emasest massiivsem ja raskem, järelikult ka kaalub rohkem. Ja väga vabandan, Bella, kui sind kuidagi solvasin sellega, et oma arvamust avaldasin.Rõhutan siinkohal, et see on vaid minu isiklik arvamus.
Minu koer oli 5-kuuselt ikka tunduvalt pisem, kuid praegu on emase koera kaalu ülempiiril.Seda kaalu asja ei mõelnud ma ise välja, vaid lugesin samuti foorumist.
Tagasi üles Go down
külaline
Külaline




veelkord kaalust Empty
PostitaminePealkiri: Re: veelkord kaalust   veelkord kaalust Icon_minitimeEsm Veeb 08, 2010 4:48 pm

Lote, just ju öeldi, et pole olemas sellist asja, nagu emase koera kaalu ülempiir. Prantslaste kaal on max 14 kg. Ja emastel ning isastel ei ole erinevat standardit. Tänks Bella, su jutt kõlab loogiliselt. Tegelikult olen ma kindel, et minu superkaunis ja armas emane ei paisu suuremaks kui 14 kg. Ja kui ta ka 14 kg kaalub, siis järelikult ta ongi suuremat kasvu. Nagu ka inimmaailmas pole kõik sama mõõtu. Ja lõppude lõpuks ega ma ei saa tema kasvutempot ju kuidagi pidurdada Smile Kutsika ema oli mul väga pisike. Isa pole oma silmaga näinud. Kuid kuna tegemist on puhtatõulise prantslasega, siis olen kindel, et midagi nihu sealt poolt ei ole. Minu koer on lihtsalt väga armastatud. Ja olen kuulnud, et kui loom on armastatud, siis ta kasvab ka jõudsalt. Niiet...olge mõnusad Smile
Tagasi üles Go down
lote

lote


Postituste arv : 56
Registration date : 06/04/2009

veelkord kaalust Empty
PostitaminePealkiri: Re: veelkord kaalust   veelkord kaalust Icon_minitimeEsm Veeb 08, 2010 6:23 pm

Tsiteerin: :
Lote, just ju öeldi, et pole olemas sellist asja, nagu emase koera kaalu ülempiir
Mis emane võib siis 20 kilo kaaluda või?Ülempiir prantsuse buldogil on 14 kg.Millegipärast oli mulle 12 emase puhul meelde jäänud. Lugesin seda kutsu.ee prantslaste foorumist ja võtsin tõe pähe.Oleksin jah võinud hoolikamalt tõustandarti lugeda. Ei levita meelega väärinformatsiooni.
Nagu siin ühes eelnevas teemas öeldud, koerad kasvavad erinevalt - mõni on poole aastaselt juba oma kasvu täis saanud, teine kasvab 1,5 aastani.Aga 5-kuune kutsikas kasvab kohe kindlasti veel.
Tagasi üles Go down
külaline
Külaline




veelkord kaalust Empty
PostitaminePealkiri: Re: veelkord kaalust   veelkord kaalust Icon_minitimeTeis Veeb 09, 2010 8:28 am

Ma pole öelnud, et emane ega üleüldse prantslane tohiks 20 kg kaaluda. Kindlasti kasvab 5 kuune kutsikas veel. Kuid lugesin ka palju inglise keelset materjali kõrvale ja sain teaa, et 4- 5 kuuni kasvab prantslane omale põhiliselt luustikku. Edasi ainult põhiliselt massi. Ju siis luustiku arvelt see kaal ka on tulnud. Ja kui ta praegu on peaaegu 9 kg ning 14-ni on veel 5 kg, siis olen kindel, et seda lihasmassi tal üle 5 kg ei tule. Muide, väiksemad koerad kasvavad oma kasvu täis kiiremini. 1,5 aastat- 2 aastat kasvavad suured koerad. Prantslased on oma täiskasvanu proportsioonid saavutanud esimeseks eluaastaks.
Tagasi üles Go down
Bella

Bella


Postituste arv : 61
Location : Tallinn
Registration date : 06/01/2008

veelkord kaalust Empty
PostitaminePealkiri: Re: veelkord kaalust   veelkord kaalust Icon_minitimeTeis Veeb 09, 2010 11:51 am

Vaatasin veidi internetis ringi ja leidsin sakslaste raamatust "Der Bully" sellised soovitatavad prantsuse buldogite kaalud :

1 Monat - 0,8 - 1,3 kg
2 Monate - 2,0 - 3,3 kg
3 Monate - 3,2 - 5,2 kg
4 Monate - 4,0 - 6,5 kg
5 Monate - 4,8 - 7,8 kg
6 Monate - 5,6 - 9,1 kg
7 Monate - 6,4 - 10,4 kg
8 Monate - 7,2 - 11,7 kg
erwachsen - 8,0 - 14,0 kg
Tagasi üles Go down
http://www.hot.ee/rewaliakennel/
Helena111

Helena111


Postituste arv : 5
Registration date : 19/10/2009

veelkord kaalust Empty
PostitaminePealkiri: Re: veelkord kaalust   veelkord kaalust Icon_minitimeKolm Veeb 17, 2010 5:18 pm

No minu 5 kuune prantsalane kaalub veelrohkem, nimelt u 10 kg ja mina ei muretse , ta ei näe paks välja ja arst ütles ka , et ta pole ülekaalus, ta litsalt oli kohe alguses pesakonnas kõige suurem ju siis tuleb suur tüdruk.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





veelkord kaalust Empty
PostitaminePealkiri: Re: veelkord kaalust   veelkord kaalust Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
veelkord kaalust
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» silmad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Bulltoy :: Prantsuse buldog :: Muud jutud-
Hüppa: